LETNÉ KINO IC 2022

.

Program Letného KINA Istra Centra

Júl 2022


Večerné premietanie filmov pod holým nebom s občerstvením
Začiatok premietaní: 21.30 (resp. po zotmení)
Miesto: nádvorie Miestnej knižnice, Istrijská 6 (priestor nádvoria postriekaný proti komárom)

.

15.7.2022 /pia/ SRDCE NA DLANI

(Komédia, Česko, 2022, 95 min)
Réžia: Martin Horský
Hrajú: Vladimír Polívka, Eliška Balzerová, Matouš Ruml, Jana Pidrmanová, Boleslav Polívka, Kristína Svarinská, Jenda Čadil

Komédia od tvorcov hitu ŽENY V BEHU. Láske na veku ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať. 

.

22.7.2022 /pia/ KRÚDOVCI: NOVÝ VEK

(Animovaný/Dobrodružný/Komédia, USA, 2020, 95 min)
Réžia: Joel Crawford

Najslávnejšie praveká rodina sa vracia! V pokračovaní úspešnej animovanej komédie Krúdovci zistia, že hrdinovia doby kamennej to vskutku nemajú jednoduché. Nestačí, že im na každom kroku hrozí zožratie od hladných potvor. Oni navyše museli stretnúť rodinu, ktorá je lepšia ako tá ich. Teda aspoň to tak vyzerá.

.

29.7.2022 /pia/ AKO BYŤ DOBROU ŽENOU

(Komédia/Dráma, Francúzsko/Belgicko, 2020, 110 min)
Réžia: Martin Provost
Hrajú: Juliette Binoche, Yolande Moreau, Noémie Lvovsky

60. roky minulého storočia v pokojnom francúzskom pohraničnom mestečku. Pauletta a jej manžel Robert s pomocou výstrednej Gilberte a prísnej mníšky Marie-Thérèse tu už roky prevádzkujú špeciálnu súkromnú školu pre dospievajúce dievčatá. Cieľom výučby je vychovať z dievčat dokonalé manželky pripravené vo všetkých smeroch oddane slúžiť svojím drahým manželom. Po Robertovom náhlom odchode z tohto sveta však Paulette mimo iného zistí, že škola stojí na pokraji bankrotu. Pri jednaní v banke nečakane stretáva s Andrém, svojou prvou láskou. Vďaka tomuto stretnutiu prekvapivo zažije svoj prvý orgazmus. Navyše začínajú byť trošku iné aj ich študentky. Premýšľajú o osobnej slobode, nezávislosti a dokonca majú aj vlastné názory a ciele. V tejto situácii sa celá škola pripravuje na dôležitú účasť vo veľkej celoštátnej televíznej súťaži zameranej na dokonalé riadenie chodu domácnosti, kvôli ktorej ju čaká cesta do Paríža. Tam práve prepukajú veľké študentské nepokoje, ktoré navždy zmenia celé Francúzsko.

.

August 2022


Večerné premietanie filmov pod holým nebom s občerstvením
Začiatok premietaní: 20.30 (resp. po zotmení)
Miesto: nádvorie Miestnej knižnice, Istrijská 6 (priestor nádvoria postriekaný proti komárom)

.

5.8.2022 /pia/ PO ČOM MUŽI TÚŽIA 2

(Komédia, Česko, 2022, 95 min)
Réžia: Rudolf Havlík
Hrajú: Jiří Langmajer, Anna Polívková, Marek Taclík, Tereza
Kostková, Leoš Noha, Oskar Hes

Po čom muži túžia 2 je voľným pokračovaním úspešnej komédie a je opäť humorným pohľadom na stret mužského a ženského sveta a hľadaní ich vzájomného porozumenia, ktoré môže jednoho aj druhého doháňať do šialenstva. Irena, špecialistka na partnerské vzťahy neprežíva zrovna dobré obdobie. Najlepším liekom na problémy je vyraziť s kamarátkou na víno. Kroky opitej Ireny následne vedú do stanu veštice Zoltany, kde vysloví osudové želanie: Chcem byť chlapom! Ráno sa zobudí v tele, ktoré nenávidí. Irena/Iren sa musí o seba postarať a nie je nikto, kto by jej zo začiatku uveril, že je to stále ona. Nakoniec jej podá pomocnú ruku sused, ktorý je odnepamäti do Ireny zamilovaný. Verí jej a dúfá, že niekde tam vnútri toho postaršieho chlapíka je jeho milovaná a on ju len musí, ako správny princ, oslobodiť. Urobiť zo ženy muža nie je ľahká úloha, a tak má Radim vo výcviku poriadne ťažkosti.

.

12.8.2022 /pia/ MYŠI PATRIA DO NEBA

(Animovaný/Dobrodružný/Komédia, Česko/Francúzsko/Poľsko/Slovensko, 2021, 87 min)
Réžia: Denisa Grimmová, Jan Bubeníček

Môže medzi malou myškou Šupito a veľkým lišiakom Bielobrúško vzniknúť skutočné priateľstvo? Odpoveď nájdu nie len tí najmenší, ale aj väčší a veľký diváci v animovanom dobrodružstve Myši patria do neba. Film je primárne určení deťom od 6 do 12 rokov a ich rodičom a prarodičom. Všetci sa môžu tešiť na príbeh o nepravdepodobnom kamarátstve dvoch nepriateľoch, ktorí zistia, že ich priateľstvo je výnimočné a má cenu sa oň pobiť.

.

19.8.2022 /pia/ ČO SME KOMU VŠETCI UROBILI?

(Komédia, Francúzsko/Belgicko, 2022, 98 min)
Réžia: Philippe de Chauveron
Hrajú: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau

Claude a Marie Verneuilovci v prvom filme vydali svoju štvrtú dcéru a v druhom úspešne udržali všetky svoje dcéry a ich rodiny vo Francúzsku. A práve keď sa im podarilo presvedčiť ich, aby neodchádzali, nečakali, že všetci skončia v ich malebnom Chinone, viac-menej vždy na krku. Dcéry a ich rodiny sa im chcú odvďačiť za ich starostlivosť a starostlivosť a využívajú skutočnosť, že Claude a Marie oslavujú štyridsať rokov spoločného života. Začnú pre nich pripravovať veľkú oslavu v ich rodinnom dome, a pretože to musí byť veľká oslava, pozvú do Francúzska aj ich rodičov. Claude a Marie budú musieť pod svojou strechou privítať rodičov svojich zaťov. Toto “rodinné” stretnutie sľubuje, že bude veľmi bohaté na udalosti. Nechajte sa prekvapiť a predovšetkým pobaviť.