FotoFórum

FOTOFÓRUM 2024

Ocenenie za kalendár Fotofórum 2024
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto kalendári a hlavne autorom, ktorí prispievajú svojimi fotografiami do Fotofóra. Bez nich by kalendár nemohol byť.

FOTOFÓRUM 2023

Aj tento rok sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe https://fotoforum.istracentrum.sk, ale aj na výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr 24. septembra 2023. Vernisáž výstavy sa uskutoční 2. novembra 2023 o 18.00 h.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

Ocenenie za kalendár Fotofórum 2023
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto kalendári a hlavne autorom, ktorí prispievajú svojimi fotografiami do Fotofóra. Bez nich by kalendár nemohol byť. Tento rok sme získali druhé miesto!

FOTOFÓRUM 2022

Aj tento rok sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe https://fotoforum.istracentrum.sk, ale aj na výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. o výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr 2. októbra 2022. Vernisáž výstavy sa uskutoční 3. novembra 2022 o 18.00 h.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

Ocenenie za kalendár Fotofórum 2022
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto kalendári a hlavne autorom, ktorí prispievajú svojimi fotografiami do Fotofóra. Bez nich by kalendár nemohol byť. Tento rok sme získali tretie miesto!

FOTOFÓRUM 2021

Aj tento rok sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe https://fotoforum.istracentrum.sk, ale aj na výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. o výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr 3. októbra 2021. Vernisáž výstavy sa uskutoční 4. novembra 2021 o 18.00 h.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

Ocenenie za kalendár Fotofórum 2021
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto kalendári a hlavne autorom, ktorí prispievajú svojimi fotografiami do Fotofóra. Bez nich by kalendár nemohol byť. Tento rok sa nám konečne podarilo získať prvé miesto!

FOTOFÓRUM 2020

Aj tento rok (už dvanásty raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe https://fotoforum.istracentrum.sk, ale aj na výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr
4. októbra 2020. Vernisáž výstavy sa uskutoční 5. novembra 2020 o 18.00 h.

Tento rok sa môžete zapojiť aj do súťaže o cenu diváka. Stačí nahrať svoje fotografie na facebooku stránku Fotofórum 2020, alebo sami môžete hlasovať za najkrajšiu fotografiu.

Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

Ocenenie za kalendár Fotofórum 2020
Ďakujeme všetkým, ktorý sa podieľali na tomto kalendári a hlavne autorom, ktorý prispievajú svojimi fotografiami do Fotofóra. Bez nich by kalendár nemohol byť. Tento rok máme tretie miesto!

FOTOFÓRUM 2019

Aj tento rok (už jedenásty raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe https://fotoforum.istracentrum.sk, ale aj na výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr
30. septembra 2019. Vernisáž výstavy sa uskutoční 7. novembra 2019 o 18.00 h.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

Ocenenie za kalendár Fotofórum 2019
Ďakujeme všetkým, ktorý sa podieľali na tomto kalendári a hlavne autorom, ktorý prispievajú svojimi fotografiami do Fotofóra. Bez nich by kalendár nemohol byť. Tento rok máme krásne druhé miesto!

FOTOFÓRUM 2018

Aj tento rok (už po jubilejný desiaty raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe https://fotoforum.istracentrum.sk, ale aj na výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr
30. septembra 2018. Vernisáž výstavy sa uskutoční 8. novembra 2018 o 18.00 h.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

FOTOFÓRUM 2017

Aj tento rok (už podeviaty raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe https://fotoforum.istracentrum.sk, ale aj na výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr
2. októbra 2017. Vernisáž výstavy sa uskutoční 9. novembra 2017 o 18.00 h.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

Ocenenie za kalendár Fotofórum 2017

uznanie kalendar 2017 (web)

FOTOFÓRUM 2016

Aj tento rok (už po ôsmy raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe http://fotoforum.istracentrum.sk, ale aj na výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr
2. októbra 2016. Vernisáž výstavy sa uskutoční 3. novembra 2016 o 18.00 h.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

OCENENIE PRE KALENDÁR FOTOFÓRUM 2016

Kalendár Fotofórum 2016 bol ocenený ako druhý najkrajší kalendár Slovenska 2016 v kategórií Nástenné viaclistové kalendáre obcí. Týmto by sme sa radi poďakovali autorom fotografií vybraných do kalendára a všetkým prispievateľom Fotofóra.

ocenenie_kalendar 2016_web

 

FOTOFÓRUM 2015

Aj tento rok (už po siedmy raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe http://fotoforum.istracentrum.sk, ale aj na výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr
30. septembera 2015. Vernisáž výstavy sa uskutoční 5. novembra 2015 o 18.00 h.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

NOVINKY na FOTOFÓRE!

FOTOSÚŤAŽ DBU DAPHNE FotoAward Devínska Kobyla 2015
a Fotografická vedomostná súťaž pre žiakov ZŠ
Daphne – Inštitút aplikovanej ekológie s finančnou podporou Nemeckej spolkovej nadácie pre životné prostredie Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) a v spolupráci s Istra Centrom pre Vás pripravil dve súťaže s tematikou prírody NPR Devínska Kobyla – fotografickú súťaž pre amatérskych fotografov a vedomostnú súťaž pre žiakov základných škôl.
Pravidlá fotosúťaže DAPHNE FotoAward Devínska Kobyla 2015 nájdete tu
a pravidlá vedomostnej súťaže pre školy tu.
Tešíme sa na vaše príspevky do súťaží!

NÁVOD NA PRIDANIE FOTOGRAFIÍ DO SÚŤAŽE:
1. Ak ešte nie ste zaregistrovaní na http://fotoforum.istracentrum.sk, zaregistrujte sa a pri registrácií uveďte svoje celé meno.
2. Prihláste sa do svojho konta na http://fotoforum.istracentrum.sk.
3. Fotografie je možné pridávať prostredníctvom „Upload súboru“, pred pridaním samotného súboru je potrebné zvoliť album. Zvoľte album: DBU DAPHNE FotoAward 2015, Súťažné fotografie.
4. Zadajte názov fotografie, prípadne jej popis. Zaregistrovaní používatelia FOTOFÓRA, ktorí nemajú konto pod svojim menom (používajú nick), uvedú do popisu fotografie svoje celé meno.
5. POZOR! Počas trvania súťaže (do konca septembra 2015) je možné pridať maximálne 5 fotografií od jedného autora.

logo DBU_a daphne_logo09_sk_farebny_prechod_rgb_male

OCENENIE PRE KALENDÁR FOTOFÓRUM 2014

Kalendár Fotofórum 2014 bol ocenený ako tretí najkrajší kalendár Slovenska 2014 v kategórií Nástenné viaclistové kalendáre obcí. Týmto by sme sa radi poďakovali autorom fotografií vybraných do kalendára a všetkým prispievateľom Fotofóra.

Fotofórum 2014
Aj tento rok (už po šiesty raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe, ale aj na výstave organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku.

Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr v nedeľu 26.10.2014.

Vernisáž bude 6. novembra 2014 o 18.00 h

Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

Fotofórum 2013
Aj tento rok (už po piaty raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe, ale aj na výstave organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku.
Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr v nedeľu 27.10.2013.
Vernisáž bude 6. novembra (v stredu) o 18.00 h.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

Fotofórum 2012
Aj tento rok (už po štvrtý raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe, ale aj na výstave organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku.
Do výberu na výstavu sa dostanú fotografie pridané na portál najneskôr v nedeľu28.10.2012.
Vernisáž bude 8. novembra o 18.00 h a výstava potrvá tento rok až do 31. januára 2013.
Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie!

16.12.2011
Dňa 10.11. 2011 prebehla vernisáž III. ročníka výstavy fotografií členov portáluhttp://fotoforum.istracentrum.sk/. Vystavených fotografií bolo 72 od 22 autorov. Tento rok sme mali možnosť spoznať fotografiu , ktorá tiež dokumentuje prostredie okolo nás, ale iným spôsobom. Treba spomenúť kolekciu fotografií MHD zastávok, resp. ich stavu. Potešili nás fotografie denovákov. Nechýbala ani projekcia na stenu budovy Múzea a deň pred vernisážou ste nás mohli vidieť premietať vaše fotografie na panelák pred Ternom (Eisnerova ul.)
Tento ročník sme si predstavili dve novinky. Prvá sa týka spôsobu akéhosi „samofinancovania“ fotofóra. Nakoľko pravidlo, že na vystavenú fotografiu má prednostné právo k odberu samozrejme autor a v kombinácii so záujmom o vystavované fotografie zo strany návštevníkov, sme skúsili ponúknuť návštevníkom a priaznivcom si diela z minulých ročníkov v „tichej aukcii“ vydražiť. Už teraz vieme, že náklady na tlač ďalšej výstavy máme – dôkaz kvality! 🙂
Ďalším prekvapením je kalendár fotofóra na rok 2012. Mnohí z Vás si odniesli kalendár zo stánku Turistickej Informačnej Kancelárie na Vianočnej uličke. Pre aktívnich členov je k dispozícii v kancelárii TIKu na Istríjskej ul. (budova bývalej Mýtnice). Tu sa nachádzajú aj fotografie z tohtoročnej výstavy, to pre autorov, ktorý majú záujem o svoje diela, ale aj prípadných priaznivcom, ktorí svojim príspevkom môžu podporiť peknú vec.

21.9.2011
Aj tento rok (už po tretí raz) sa môžete prezentovať svojimi fotografiami nielen na našom webe, ale aj na výstave organizovanej v spolupráci s TIK-om a Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku. Vernisáž bude 10. novembra a výstava potrvá do 10. decembra 2011. Tak neváhajte, uploadujte svoje fotografie! Uzávierka výberu bude tradične, ku koncu októbra!

  1. 11. 2010
    Zhodnotenie fotóra2010

Dňa 11.11. 2010 prebehla vernisáž II. ročníka výstavy fotografií členov portálu http://fotoforum.istracentrum.sk/ , ktorý bol spustený na jar 2009. K dňu otvorenia výstavy si do fotofóra nahralo 34 fotografov viac ako 1000 fotografií.

Na tohtoročnej výstave sú prezentované prevažne nové fotografie ,prevažne nových členov a to 41 fotografií od 12 autorov, fotografie sú prevažne zamerané, tak ako minulý rok, na život v Devínskej Novej Vsi.

Sprievodnou výstavou fotofóra2010 je výber z tvorby mladých fotografov z občianskeho združenia K.I.N.O.

Akcia aj tento rok mala dobrý priebeh, sprevádzali ju dve fotoprojekcie, jedna 10.11. na terase, oproti obchodu Terno, a druhá v deň otvorenia výstavy, premietaním na budovu múzea, s novinkou a to hudbou, čo prilákalo viac okoloidúcich.Fotografie boli projektované na stenu vo výbornom rozlíšení, o rozmeroch cca 3×5 metrov!

Záujem o fotofórum sa potvrdil, prejavili ho autori, tak aj ostatný zúčastnený fanúšikovia podujatia. Vernisáž urobili vernisážou , aj klavírne vstupy nádejnej konzervatoristky, ako aj malé občerstvenie.

Ohlasy:
– verejnosť výstavu uvítala a pomaly si na tradíciu zvyká
– tento rok prejavili vystavujúci záujem o publikovanie v kalendári Devínskej Novej Vsi
– vynoril sa záujem aj o autorské výstavy

Podnety a návrhy od verejnosti:
– aukcia vystavených fotografií

… pozri foto tu!

– fotofórum 2010 bude!, pravdepododne znovu v novembri, + s novou motiváciou: Kalendár DNV 2011 , t.j. 12 fotografií pre nástenný a 52 fotografií pre stolový kalendár = 64 vasich fotografii…

…v blízkej budúcnosti IC rozbehne spomenuté promoakcie, avšak ak máte návrhy či podnety, prosím neváhajte a urobme spolu vec lepšou…

Podnety a návrhy od verejnosti:
– sprehľadnenie webu –  kategorizovať fotografie…
– organizovať výstavy, aj dva-krát ročne, prípadne prezentovať zozbierané fotografie cez dataprojektor , aj pri iných príležitostiach…

… foto z akcie si pozri tu!

propagacia@istracentrum.sk

11. 11. 2009Zhodnotenie fotóra2009
Dňa 5.11. 2009 prebehla vernisáž výstavy fotografií členov portálu http://fotoforum.istracentrum.sk/ , ktorý bol spustený na jar 2009. K 19. októbru si do fotofóra nahralo 24 fotografov 440 fotografií , z ktorých výberová komisia rozhodla vystaviť 44 .
Akcia na prvý krát prebehla veľmi dobre a možno povedať nad očakávania, záujem o fotofórum, prejavili na vernisáži ako autori, tak aj ostatný zúčastnený fanúšikovia podujatia. Za ďalší úspech možno považovať, dataprojekciu fotografií na vonkajšiu stenu múzea, kde z okoloidúcich sa stávali komentujúci a z niektorých neskôr aj navštevníci výstavy. Fotografie boli projektované na stenu vo výbornom rozlíšení, cca 3×5 metrov!!! Vernisáž urobili vernisážou , aj gitarové vstupy dvoch konzervatoristiek , ako aj malé občerstvenie.
Ohlasy:
– verejnosť výstavu uvítala
– niečo ako fotoklub v Devínskej chýbal
– stretli sa fotografi , kt. by mohli vydať aj malú publikáciu o flóre Dev.K.

  1. 10. 2009

– Vernisáž FotoFórum 2009 – 5. 11. 2009 o 18. hodine v SNM – Múzeu Chorvátov na Slovensku, Istrijská 68, Devínska Nová Ves
– výstava bude prístupná celý november počas otváracích hodín SNM – MkChS.

8. 10. 2009
– oznam fotofórakom : Výstava je plánovaná na november(2009) a budeme vyberať iba z fotiek uploadnutých do 23.hod. 59.min19. októbra 2009 !

Istra Centrum spustilo nový webový portál pre všetkých fanúšikov fotografie:http://fotoforum.istracentrum.sk

Na FotoFóre môžete prezentovať svoje fotografie, vytvoriť si albumy, hodnotiť práce ostatných, zapájať sa do diskusií a tým skvalitňovať svoje práce, ako aj práce ostatných. Snahou FotoFóra je vyvolať virtuálnu diskusiu k fotografiám a fotografovaní a spojiť komunitu fotografov v Devínskej Novej Vsi.

Neváhajte, zaregistrujte sa ešte dnes!!
…ak máte problém, skúste FAQ , alebo nás kontaktujte: propagacia@istracentrum.sk.

Navštívte: http://fotoforum.istracentrum.sk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Posledná úprava Piatok, 06 Marec 2015 15:07